Wejść:
O mnie Rzeźba sakralna Inne rzeźby Kontakt
 

  Andrzej Walijewski (ur. 1962r.) absolwent Akademii Sztuk Pieknych w Warszawie Wydziału Rzeźby pod kierunkiem prof. Stanisława Kulona.
  Praca dyplomowa (1988r.) pt. "Wesele chlopskie" wystawiona rowniez w PKiN w Warszawie; obecnie w zbiorach p. Wojciecha Siemiona.
  Pracuje w drewnie, kamieniu i brązie. Jestem autorem wielu rzeźb o tematyce sakralnej m.in. figury św. Barbary w kościele p.w. św. Barbary i kościele p.w. św. Maksymiliana w Lubinie, figury św. Ojca Pio w kościele p.w. M.B. Nieustającej Pomocy w Wałbrzychu, ,,Madonny" (współautor) na fasadzie kościoła p.w. św. S. Kostki w Warszawie, współautorem rzeźb oltarzowych w kościele w Sokolowie Podlaskim i innych.
  Fascynuje mnie rzeźba gotycka i z niej czerpię inspiracje do swoich rzeźb sakralnych, na których wykonuję polichromię (takźe zlocenie, srebrzenie) z zachowaniem wszelkich zasad obowiazujących w średniowieczu. Tworzę również własne autorskie kompozycje współczesne.
  Moje rzeźby znajdują się w wielu polskich kościolach i zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Francji, Chorwacji, Szwecji, USA i Australii. Moje prace można spotkac w galeriach w Warszawie i Krakowie.